Maminko, jsi skvělá!

Moje milá maminko,

píšu ti tento dopis, protože vím, že to pro tebe někdy není jednoduché a přeji si, abys viděla a cítila, jak skvělá máma pro mě jsi.

Prosím, vzpomeň si, že děláš to nejlepší, co umíš, když ti tvá mysl bude namlouvat, že všichni ostatní to zvládají lépe než ty.

Prosím, buď na sebe hodná, když budeš sama plakat v koupelně a myslet si, že to již nezvládneš, že jsi špatná matka a nevíš, jak dál. Tvá představa o mateřství možná byla trochu jiná, ale ty přeci v hloubi duše víš, že toto je jen období a společně to zvládneme.

Vím, jak velké sousto to je.

Vím, že je pro tebe velké vítězství, když se zvládneš osprchovat nebo si sama dojít na záchod. Vím, že už zvládáš tolik věcí, které mnozí ani netuší a nevidí.

Obdivuji tě!

Prosím, neboj se říct si o pomoc. Mě neuškodí být chvilku s někým jiným, zvládeme to, opravdu 🙂

Miluju ten tvůj pohled, když se ke mě vracíš. Jsi tak svěží a nadšená! Ať už to je z toho, že sis mohla chvilku dospat nebo si 15 minut zacvičit.

IMGP1774Jsi úžasná, jak se dokážeš plně odevzdat mateřství a udělat vše proto, aby mi bylo dobře. Sama někdy ani nejíš, nespíš a přeci o mě se vždy postaráš – dáš mi najíst, převlečeš mě, přebalíš, pochováš, pošeptáš, jak jsem úžasné miminko, jak moc mě miluješ.

Přitom ještě nedávno jsi měla všechen čas jen pro sebe! Obdivuji, s jakou láskou, péčí a odhodláním ho teď téměř všechen dáváš jenom mě.

Prosím, vzpomeň si, že mi stačí jen to, že JSI a máš mě ráda.

Když mě držíš v náručí, je mi úplně nejlíp. Mám oči jen pro tebe, neustále bych ti chtělo být na blízku, cítít tvou vůni, tvé jemné doteky. Jsi ta nejlepší máma na světě, jsi totiž MOJE máma! Nikdo jiný to se mnou neumí tak jako ty.

Já jsem si tě vybralo a jsem za to rádo, nemohlo jsem udělat lépe.

Vzpomeň si na to prosím, až budeš mít pocit, že neděláš dost, a že by ses měla více snažit. 

Já vím, jak těžké to pro tebe je, vybrat pro mě to nejlepší, obzvlášť když je dnes tolik možností.

Rozhoduješ, zda je lepší šátek nebo kočárek, jak dlouho kojit nebo jak to zvládnout, když kojení nejde. Jakou postýlku vybrat nebo zda mě nechat spát s tebou, jak uspořádat denní režim, jak mě uspat, jak přebalovat a čím,  jak a co přikrmovat, jak se starat o můj správný vývoj, chodit na cvičeníčka, masáže, plavání. Jak zvládnout můj pláč, jak se postarat, když jsem nemocné.

Je toho tolik, všude spousta informací a článků a ty si tolik přeješ udělat pro mě to nejlepší.

Chceš být skvělá máma. Ne, ty chceš být ta nejlepší máma, protože mě tak moc miluješ, že nechceš nic zkazit a vše udělat správně.

Ach, maminko…prosím vzpomeň si, že tě miluju a věřím ti!

unnamed-6

Je v pořádku, že někdy nevíš a jsi zmatená.  Já věřím, že i přesto všechno ty víš nejlépe, co udělat.  Nikdo jiný ti nemusí říkat, co je správně, ty na to vždycky přijdeš. Vždy uděláš to nejlepší pro nás pro oba, teď a tady. Máš mou plnou důvěru!

 

Maminko moje milovaná, chci ti říct – vidím tě a děkuji ti!

Děkuji ti, že jsi mě přivedla na tento svět. Je tu s tebou krásně.

Jsi moje máma nejbáječnější.

Díky, že JSI a máš mě tak mooooc ráda!

Miluji Tě, maminko!

Tvoje děťátko

PS: Pokud se chceš odměnit a dopřát si něco pro sebe, co tě posílí a vyživí, zkus se podívat třeba na toto >>>

Aneta Končulová
Mou vášní je odemykání lidského potenciálu s pomocí systému Biodanza© Můj příběh si přečtěte zde >>
Biodanza© je celostní systém lidské integrace. Propojuje hudbu, pohyb, emoce a skupinovou dynamiku v účinný mix, který rozvíjí náš potenciál a vnáší do života více radosti a lásky.
Jsem autorkou praktického průvodce pro žití života podle vlastních představ - Podívejte se na ebook Tanec mého života ZDE >>
Komentáře