Reference

Co prožili účastníci lekcí a seminářů Biodanzy

Když jsem se spontánně přihlašovala na kurz Biodanzy, ne nadarmo to bylo v období, kdy jsem potřebovala uvést na tu správnou cestu. (Nejen v pracovní oblasti).

Na první ukázkovou lekci jsem šla natěšená na pohyb a novou zkušenost, protože už mi dlouho něco říkalo, že chci tančit. Ovšem z první lekce jsem si odnesla nejen spousty pohybových zážitků, ale i těch vnitřních, prožitkových a s úsměvem od ucha k uchu jsem si řekla, že tohle za to tedy doopravdy stojí!

Během jednotlivých lekcí jsem si více uvědomila důležitost svého ženství, setkávání v kruhu žen, potřebu hry, pohybu, tance a plynutí jako běžné součásti života. Jsem sama k sobě více citlivá, poslouchám své vlastní ženské já a snažím se naplnit si vše, co potřebuji, abych byla šťastná a mohla rozdávat lásku dál :)

Biodanzu doporučuji všem, kteří jsou na rozcestí a nevědí, jak naložit se svým životem nebo jakým směrem se dát. Biodanza Vám totiž roztančí tu Vaši správnou, zdravou, vnitřní cestu a napoví kudy se vydat :)
ZdenaHořovice
Od Biodanzy jsem neměla žádné očekávání, spíš jsem hledala tancování jako takové. O to víc mě překvapilo, co všechno se dá tancem uvolnit. Jak jednoduchá, ale přitom silná cvičení to jsou, prožitky, krása. Uvolnilo se toho u mě hodně, ani nevím, co všechno a jsu moc ráda, že to nemusím zkoumat přes hlavu ale jen to nechat volně plynnout a věřít že vše je jak má být. Slzy tečou často a hojně. Umím se víc smát, hrát si, zpomalit, hodně se mi spravil vztah s Honzou (manželem). Také si více vážím všeho co mám. Vnímám, že když jdou odbloky přes fyzické tělo, tak jsou mnohem intenzivnější a trvalejší. Pro mě je pohyb přirozený a moc příjemný a na Biodanzu bych chodila pořád.
Marcela Fišerovámaminka na mateřské, masérka a cvičitelka jógy
"Biodanza byla nominovaná na Nobelovu cenu míru... Možná důvod, proč to všechno dělám, ... je to, že cítím, že tento svět touží po propojení", řekla Aneta Končulová na konci vivencie úplně jiným hlasem, než jakým mluvila na začátku. Biodanza je tak mocné umění, že vezme do svých hloubek i svou vlastní facilitátorku.

Stáli jsme v kruhu asi padesáti lidí, drželi se za ruce a ve vzduchu vibrovaly molekuly štěstí, dojetí, vzrušení, radosti a uvolnění, které se vzájemně prolínaly a prostupovaly až do našich duší. Je to jako nastoupit na rušné ulici do kouzelného výtahu a pomalu sjíždět pod povrch. Do světa, o němž jste neměli ani tušení, že existuje. Do světa, v němž oči vyprávějí příběhy a lehký dotek konečky prstů vás rozvibruje až do samé podstaty vašeho bytí.

Uvědomíte si, že to, co po většinu vašeho života drží vaše srdce zavřené, je podvědomá obava, že svět tam venku je plný nepřátelství. Ale tady, v téhle místnosti, se opět otevře. Protože tady víte, že to není pravda. Srdce všech lidí se touží potkat. To jen přes ty zdi, které jsme si sami vystavěli, a které nás mají chránit, nevidí jedno srdce druhé, a tak se někdy cítí osamělé.
Karolína Kočová sbírá a vypráví příběhy a pozoruje život
“Biodanza mi přinesla více lásky sama k sobě i druhým a možnosti, jak lásku projevit jak sobě, tak druhým. Prožila jsem nádherné a intenzivní okamžiky s mým partnerem.”
HankaPraha
“Cítím daleko větší nadhled a zároveň hloubku. Umím se lépe postavit sama za sebe, dopřát si prostor a čas, když to potřebuju, nenutit se do ničeho, a zároveň si mnohem více dovolím a někdy i užívám v kontaktu s lidmi a lépe ten kontakt zvládám. Dovolila jsem si víc se otevřít potěšení a vnímat svůj život s vášní.”
IvanaPraha
Dlouho jsem na pracovala na tom, abych přijala sama sebe takovou, jaká skutečně jsem. Měla jsem problém s tím, že jsem hubená. Na základce mě kvůli tomu šikanovali, a dokonce se se mnou kvůli tomu rozešel přítel po 6,5 letech.

Někdy před rokem jsem si začala pomalu uvědomovat, že hlavní potíž je někde hluboko ve mně, a že nejde o to, že jsem hubená, ale o to, že to vnímám jako problém, a tím pádem vysílám vůči lidem energii, která jim říká: ano, je to problém.

Během roku jsem si vyzkoušela různé techniky, které mi měly pomoci přijmout se, a zažila jisté proměny, ale stále jsem se necítila ve své hubenosti dobře.

Nevím, jak se to stalo, ale během cyklu biodanzy na téma Láska, jsem už po první vivencii začala vnímat obrovský posun v mém myšlení.

Pamatuji si, jak během prvního večera Aneta řekla, že máme zapomenout na to, co nám říkali o našich tělech - že jsou příliš takové nebo makové, a projevit jim lásku, pohladit je, říct jim, jak jsou úžasná.. to bylo pro mě hodně silné! Nikdy jsem sama sobě lásku nedávala! Už tohle zjištění mě šokovalo - já, která tolik pracuje na svém duchovním rozvoji, jsem zapomněla na tak základní princip! A tak jsem začala své tělo hladit, vnímat jeho jedinečnost a žasla jsem ve vděčném objevování sebe sama!

A pak, nevím, kdy k tomu došlo, prostě jako by se to jen stalo..přirozeně jako nádech a výdech.. jsem se začala sama sobě skutečně líbit.. do té doby jsem se bála nosit krátké šaty nebo kraťasy a ve snech mě pronásledovali lidé kritizující moji hubenou postavu.. no a najednou bylo všechno jinak - jednodušší, plné svobody a radosti. Někdy po druhé vivencii jsem si koupila krásné šatičky a vzala si je na sebe na rande. Ano, objevili se totiž muži, kteří mě na rande zvali, protože mě považovali za krásnou.Někdy v tu dobu mi došlo, že se všechno totálně změnilo, že jsem šťastná a mám se ráda.. že jsem hrdá na svoje úžasné hubené tělo.

Netvrdím, že se mi občas nestane, že se na sebe podívám do zrcadla a ucítím, že nejsem hezká, ale už je to jiné, mám se ráda, a to je základ. Díky, Anetko! ❤
AlenaPraha
“BIODANZA má v sobě moc vyčerpaného člověka probudit  k životu, vlít mu energii do žil. Já jsem byl v pr…. a hledal znovuprobuzení. Na Biodanze jsem načerpal znovu sílu, naučil jsem se cítit sám sebe. Jsem moc rád, že jsem Biodanzu objevil, byl to pro mne obrovský zážitek!"
TomášPraha
"Biodanza mi do života přinesla více vitality a srdečnosti."
LutzDrážďany
"Biodanza je pro mě bezpečné místo, kde se mohu svobodně vyjádřit, projevit svou divokost, svou radost, svůj smutek, svou lásku. Kde mohu opakovaně prožívat ten neopakovatelný pocit bezvýhradného přijetí a sounáležitosti...Biodanza ve mně probouzí vášeň k životu, vhání mi slzy do očí i úsměv do tváře. Otevírá mé srdce a já dokážu víc a víc milovat – sebe, druhé i život - se všemi jeho propady i vrcholy. "
Vendula, PR manažerka
"Od biodanzy jsem žádná očekávání neměla – řekla jsem si, že to prostě zkusím a uvidím, co mi přinese. Hned na začátku říkám zcela otevřeně, že pravidelný kurz měl na můj život mnohem větší vliv než jsem si vůbec dokázala představit! Dvě hodiny týdně strávené ve fajn společnosti, kdy si připadáte živější než kdy jindy. A víte, co je na tom nejlepší? Že odchodem domů to nekončí. A je to stále intenzivnější! Máte pocit, že vnímáte mnohem více vjemů, emocí, všechny ty věci, které přicházejí do vašeho života (ať už ty dobré nebo ty špatné) cítíte mnohem intenzivněji a tak nějak „jinak“. Cítíte, že to, co se vám děje, je správně a tak, jak to má být. Dokážete se zastavit uprostřed přeplněného metra a uvědomit si, že to s námi, lidmi, ještě není tak úplně špatné, jak to může na první pohled vypadat. Dokážete se usmívat i jen díky tomu, jak je venku krásně pošmourno, protože je podzim a vy si užíváte čas sami se sebou doma s hrnkem horkého čaje :-) Biodanzu bych doporučila úplně každému, kdo chce žít a ne jen přežívat, kdo chce vnímat a být vnímám naplno a být sám se sebou spokojen."
Sabina Konečnáadministrativní pracovnice
Milá Aneto, jsem nesmírně vděčná za tvůj láskyplný prostor, který způsobuje hotová kouzla! Cítím se posílená, mám v sobě hřejivo, bez ohledu na venkovní mráz! Kdybych tak uměla kočičkovsky vrnět! Jsem ti za to moc vděčná. Díky tvojí práci si uvědomuju, jak důležité je zažívat radost a lásku, abych věděla, jak vlastně chci žít a co je opravdu důležité. Díky, díky, díky! K.
KatkaPraha
ANETO, MOC DĚKUJI ZA TVÉ LÁSKOU NABITÉ, TVOJÍ NESKUTEČNOU PŘIROZENOSTÍ OKOŘENĚNÉ, KREATIVNĚ VYTVOŘENÉ, PÍSNĚMI DOLADĚNÉ, RADOSTÍ TRYSKAJÍCÍ, TĚLEM SKÁKAJÍCÍM, SRDCEM MILUJÍCÍM A TANCEM OKOUZLUJÍCÍM hodiny BIODANZY. A nejen tobě i malému v tobě – jak říkáš, on ví a on už i zažívá ☺
LenkaPolička
"Vůbec nechápu, jak to funguje, ale ono to funguje!"
EvženiePraha
Vystúpenie, ktoré som zažil u Anety Končulovej pred davom tisíc ľudí, bolo úžasné. Dokázala pracovať s tým davom ako keby to bola skupinka 20 ľudí.  Jej nadšenie a stratégie, ktoré využíva pri jej prezentácií sa tak často nevidia. Dokáže jedinečným spôsobom spájať princípy osobného úspechu s biznisovým úspechom a rastom, tak aby účastníci našli vnútornú silu dosahovať lepšie výsledky.
Andy WinsonMotivational speaker, coach. www.andywinson.com
"Hodně mě překvapila síla skupinové energie. Aneta naladila krásnou atmosféru a bylo nádherné stát se její součástí. I teď po několika týdnech ve mě stále setrvává silný zážitek z první lekce Biodanzy, což mě mile překvapuje. Mnohem silněji vnímám sám sebe. Netušil jsem,že má Biodanza tak široký,energetický rozsah. Od neskutečně silné sebelásky a lásky k celému světu přes sexualitu do hlubokého nitra sám sebe. Jsem plný těch krásných prožitků a zážitků."
Pavelvoják z povolání
"Bylo to velmi naplňující a intezivní. Byl to pro mne velmi přirozený "návrat ke kořenům", otevření se sobě samé a ostatním. Velice se mi líbila celková myšlenka Biodanzy a přátelská až intimní atmosféra. Seminář Biodanzy bych velmi doporučila, neboť je to velmi uvolňující, přirozené, "otevírající" a netradiční"
Pavlínaučitelka
"Hravost, radost, Biodanza mi pomohla vystoupit z hlavy a odprostit se od starostí, zažila jsem uvolnění a blízkost s lidmi - uvědomila jsem si hodně o sobě - své zábrany, touhy, obavy”
Petrabankovní úřednice
“Chtěla bych ti poděkovat - že jsem si díky tobě umožňila se znovu opravdově napojit a že jsem poznala a můžu ocenit svoje tělo za to, že mi ukazuje, kdy se cítím sama sebou, napojená a opravdu šťastná. A v neposlední řadě za to, že jsem si dnes během dvouhodinové procházky kolem řeky skrz napojení na svoje srdce umožnila naslouchat tomu, co je pro mě důležité, a umožnila si to i navenek vyjádřit svému okolí.”
Janamarketingová manažerka
"…A pak jsem se přistihla při tom, že se usmívám na cizí lidi v autobuse nebo na ulici, že mne už tolik nerozčilují různé negativní zprávy, které se na nás hrnou ze všech stran z médií. Že přijímám svůj život pozitivně se vším všudy, co k němu patří. A že jsem konečně přijala smrt mé dcery a znovu si dokážu říct, že žít je přece krásné. Jsem teď hrozně vděčná tomu, že jsem poznala Anetu Končulovou, která hodiny biodanzy vede, a že se mohu každý týden potkávat s lidmi, se kterými je mi dobře a prožívat s nimi ten nádherný pocit vzájemného propojení a sounáležitosti. Prostě je mi při hodinách biodanzy krásně a jsem ráda, že to tak je.”
Lenkalaborantka