Najdi uvolnění, prožívej radost, otevři se laskavosti 

Pravidelné lekce Biodanzy s Anetou Končulovou

Taneční cesta pro ženy i muže k větší spokojenosti a celistvosti.  
Unavený, nevrlá, vyčerpaná?

Nebo taky… zmatený, nejistá, naštvaný? Cítíš se zasekle? Jako by něco v tobě umíralo? Něco, co ale někdy v minulosti bylo plné života… Ať už je to tlakem všedních dní nebo nějakou nelehkou situací v životě... To je normální. To se děje. To je prostě život. 

A proto tě zvu k tomu VYTANČIT TO, dostat se zpátky do pohody. 

Učím Biodanzu už 12 let. A je to mým posláním. A dovol mi ti dát nahlédnout to, co za ty roky vidím já… Pokud máš pochyby, zda je to pro tebe to pravé, tak…

Vidím ženy, které… 

 • se stydí za svoje tělo nebo za sebe celkově. Tak MOC se snaží to změnit!
 • Někdy i celé roky den co den nemají rády svoje tělo a i když se snaží, ten lepkavý nepříjemný pocit neodchází… 

A TAKOVÉ ŽENY NACHÁZÍ V MÝCH TANEČNÍCH HODINÁCH ÚLEVU.

 • potřebují  nutně něco ve svém životě změnit... Prostě to teď nějak není ono, tak si to nepředstavovaly, tak to dál nechtějí… A neví, z jakého konce to vzít. 

I TAKOVÉ ŽENY SE MNOU TANČÍ a NACHÁZEJÍ ODVAHU I MOTIVACI PRO DŮLEŽITÉ ŽIVOTNÍ KROKY. 

 • se necítí sexy. Mají pocit, že jejich přitažlivost pro (svého) muže už je pryč. Někam se postupně vytratila, stejně jako pružnost jejich kůže a pevnost ňader. 

I ONY TANCEM ZASE ZAŽEHNOU SVOU JISKRU.

A velmi rychle pochopí, že přitažlivost je někde úplně jinde než v pevné a štíhlé siluetě. :-) 

 

 • mají pár kilo navíc nebo možná i pár desítek kilo navíc. A trápí je to. Už roky hubnou a třeba se to nedaří…

A I TAKOVÉ ŽENY NACHÁZÍ V TANCI ÚLEVU, PŘIJETÍ A LÁSKU KE SVÉMU TĚLU. 

 • ženy, které se necítí žensky. Třeba jsou i ve svých životech postaveny do mužských rolí a musí podávat výkon, hodně pracovat a nemají moc času na odpočinek. 

I TAKOVÉ ŽENY NACHÁZÍ V TANEČNÍCH LEKCÍCH ČERVENOU NIT,

která je postupně vede přímou cestou k jejich ženskosti

 

Vidím i může, kteří...

 • musejí podávat výkon, zabezpečovat rodinu, leží na nich obrovská zodpovědnost a jsou už leta v ohromném stresu. 

I TAKOVÍ MUŽI V BIODANZE NALÉZAJÍ UVOLNĚNÍ, RADOST A POKOJ V DUŠI.

 

 • muže, kterým neustále někdo říkal, jací by měli být a jak je správné se chovat, až v tom ztratili sami sebe.  

I TAKOVÝ MUŽI NALÉZAJÍ V BIODANZE ZPŮSOB, JAK SE PROŽÍVAT A CÍTIT a NEVNÍMAT TO JAKO SLABOST.

a díky tomu i nalézt, jaká je doopravdy jejich cesta. 

 

 

A mnoho dalších! Mohla bych psát dál, ale nebavilo by tě to číst. :-) 

Mějme na paměti, že jsme každý jsme jiný  a přesto máme jedno společné: jsme lidé na cestě, umíme dýchat, naše srdce bijí a naše těla se UMÍ HÝBAT A TANČIT

A proto tě srdečně tě zvu na pravidelné lekce Biodanzy!

 

Získej cenné zdroje pro svou jedinečnou životní cestu. 

V Biodanze nejde o to, jak tančíme, ale co v tanci prožíváme. Jde o vyjádření toho, co cítíme skrz tanec. Díky přirozenému pohybu dochází ke spojení s naší skutečnou podstatou a posilování toho, kým opravdu jsme.

 • nebudeš se učit žádné kroky
 • neděláme taneční choreografie
 • ale nečeká tě ani úplně volný a spontánní tanec

Pomocí pohybu, tance, hudby a interakce ve skupině stimulujeme v Biodanze velmi chytře a harmonicky náš nervový systém. Biodanza totiž vychází z moderních poznatků z psychologie, neurověd i kosmologie.

O Biodanze

 • Biodanza© je celostní systém lidské integrace, kt. vznikl v  60. letech v Latinské Americe a rozšířil se do celého světa. 
 • Jejím autorem je prof. Rolando Toro, který byl za Biodanzu nominován na Nobelovu cenu míru.
 • Propojuje hudbu, pohyb, emoce a skupinovou dynamiku v účinný mix, který rozvíjí náš potenciál a vnáší do života více radosti a lásky. 
 • Staví do popředí život a mezilidské vztahy, učí nás vrátit se zpět k sobě, obnovit své přirozené instinkty a pečovat o život.
 • Lektoři Biodanzy procházejí rozsáhlým 3 letým výcvikem, za celým systémem stojí velmi komplexní teoretický model.
 • Biodanza propojuje poznatky z biologie, psychologie, antropologie, kosmologie i poezie života. 

Co získáš v lekci Biodanzy: 

 • Uvolníš tělo i mysl
 • Zbavíš se stresu
 • Aktivuješ svou životní energii
 • Opravdu si odpočineš a vydechneš
 • Získáš hlubší kontakt se sebou a tím, co si přeješ
 • Ponoříš se do jemného plynutí životem a otevřeš se proudu laskavosti.
 • Vstoupíš intenzivně do přítomného okamžiku a nalezneš více klidu a spokojenosti.

Biodanza se zaměřuje na 5 hlavních oblastí rozvoje: 

 • Vitalita - probouzí tvou radost a chuť do života a posiluje tvoje zdraví.
 • Sexualita -  rozvíjí schopnost požitku a potěšení a aktivuje tvé instinkty.
 • Kreativita - ti umožňuje se svobodně vyjádřit a tvořit svůj život.
 • S afektivitou neboli pocitovostí se dotýkáš citů, lásky a pocitů sounáležitosti s druhými.
 • Transcendence tě propojuje s harmonií, mystériem, existencí a Bohem.

Biodanza je jako život sám. Tančíme na hudbu nejrůznějších žánrů. V každé lekci jsou tance individuální, párové, v malých skupinkách a tance, ve kterých se propojí celá skupina.

Biodanza je spojena s vnímáním těla a pohybu. Posiluje zdravé aspekty v nás na mnoha úrovních. Je to léčivý proces, který nás citlivě učí poznání sebe sama, otevírá naše srdce a vede nás k naplněnému životu.

Když jsem se spontánně přihlašovala na kurz Biodanzy, ne nadarmo to bylo v období, kdy jsem potřebovala uvést na tu správnou cestu. (Nejen v pracovní oblasti).

Na první ukázkovou lekci jsem šla natěšená na pohyb a novou zkušenost, protože už mi dlouho něco říkalo, že chci tančit. Ovšem z první lekce jsem si odnesla nejen spousty pohybových zážitků, ale i těch vnitřních, prožitkových a s úsměvem od ucha k uchu jsem si řekla, že tohle za to tedy doopravdy stojí!

Během jednotlivých lekcí jsem si více uvědomila důležitost svého ženství, setkávání v kruhu žen, potřebu hry, pohybu, tance a plynutí jako běžné součásti života. Jsem sama k sobě více citlivá, poslouchám své vlastní ženské já a snažím se naplnit si vše, co potřebuji, abych byla šťastná a mohla rozdávat lásku dál :)

Biodanzu doporučuji všem, kteří jsou na rozcestí a nevědí, jak naložit se svým životem nebo jakým směrem se dát. Biodanza Vám totiž roztančí tu Vaši správnou, zdravou, vnitřní cestu a napoví kudy se vydat :)
ZdenaHořovice
Od Biodanzy jsem neměla žádné očekávání, spíš jsem hledala tancování jako takové. O to víc mě překvapilo, co všechno se dá tancem uvolnit. Jak jednoduchá, ale přitom silná cvičení to jsou, prožitky, krása. Uvolnilo se toho u mě hodně, ani nevím, co všechno a jsu moc ráda, že to nemusím zkoumat přes hlavu ale jen to nechat volně plynnout a věřít že vše je jak má být. Slzy tečou často a hojně. Umím se víc smát, hrát si, zpomalit, hodně se mi spravil vztah s Honzou (manželem). Také si více vážím všeho co mám. Vnímám, že když jdou odbloky přes fyzické tělo, tak jsou mnohem intenzivnější a trvalejší. Pro mě je pohyb přirozený a moc příjemný a na Biodanzu bych chodila pořád.
Marcela Fišerovámaminka na mateřské, masérka a cvičitelka jógy
“Cítím daleko větší nadhled a zároveň hloubku. Umím se lépe postavit sama za sebe, dopřát si prostor a čas, když to potřebuju, nenutit se do ničeho, a zároveň si mnohem více dovolím a někdy i užívám v kontaktu s lidmi a lépe ten kontakt zvládám. Dovolila jsem si víc se otevřít potěšení a vnímat svůj život s vášní.”
IvanaPraha
“BIODANZA má v sobě moc vyčerpaného člověka probudit  k životu, vlít mu energii do žil. Já jsem byl v pr…. a hledal znovuprobuzení. Na Biodanze jsem načerpal znovu sílu, naučil jsem se cítit sám sebe. Jsem moc rád, že jsem Biodanzu objevil, byl to pro mne obrovský zážitek!"
TomášPraha
"Biodanza je pro mě bezpečné místo, kde se mohu svobodně vyjádřit, projevit svou divokost, svou radost, svůj smutek, svou lásku. Kde mohu opakovaně prožívat ten neopakovatelný pocit bezvýhradného přijetí a sounáležitosti...Biodanza ve mně probouzí vášeň k životu, vhání mi slzy do očí i úsměv do tváře. Otevírá mé srdce a já dokážu víc a víc milovat – sebe, druhé i život - se všemi jeho propady i vrcholy. "
Vendula, PR manažerka
"Od biodanzy jsem žádná očekávání neměla – řekla jsem si, že to prostě zkusím a uvidím, co mi přinese. Hned na začátku říkám zcela otevřeně, že pravidelný kurz měl na můj život mnohem větší vliv než jsem si vůbec dokázala představit! Dvě hodiny týdně strávené ve fajn společnosti, kdy si připadáte živější než kdy jindy. A víte, co je na tom nejlepší? Že odchodem domů to nekončí. A je to stále intenzivnější! Máte pocit, že vnímáte mnohem více vjemů, emocí, všechny ty věci, které přicházejí do vašeho života (ať už ty dobré nebo ty špatné) cítíte mnohem intenzivněji a tak nějak „jinak“. Cítíte, že to, co se vám děje, je správně a tak, jak to má být. Dokážete se zastavit uprostřed přeplněného metra a uvědomit si, že to s námi, lidmi, ještě není tak úplně špatné, jak to může na první pohled vypadat. Dokážete se usmívat i jen díky tomu, jak je venku krásně pošmourno, protože je podzim a vy si užíváte čas sami se sebou doma s hrnkem horkého čaje :-) Biodanzu bych doporučila úplně každému, kdo chce žít a ne jen přežívat, kdo chce vnímat a být vnímám naplno a být sám se sebou spokojen."
Sabina Konečnáadministrativní pracovnice
Milá Aneto, jsem nesmírně vděčná za tvůj láskyplný prostor, který způsobuje hotová kouzla! Cítím se posílená, mám v sobě hřejivo, bez ohledu na venkovní mráz! Kdybych tak uměla kočičkovsky vrnět! Jsem ti za to moc vděčná. Díky tvojí práci si uvědomuju, jak důležité je zažívat radost a lásku, abych věděla, jak vlastně chci žít a co je opravdu důležité. Díky, díky, díky! K.
KatkaPraha
"Hodně mě překvapila síla skupinové energie. Aneta naladila krásnou atmosféru a bylo nádherné stát se její součástí. I teď po několika týdnech ve mě stále setrvává silný zážitek z první lekce Biodanzy, což mě mile překvapuje. Mnohem silněji vnímám sám sebe. Netušil jsem,že má Biodanza tak široký,energetický rozsah. Od neskutečně silné sebelásky a lásky k celému světu přes sexualitu do hlubokého nitra sám sebe. Jsem plný těch krásných prožitků a zážitků."
Pavelvoják z povolání
"Bylo to velmi naplňující a intezivní. Byl to pro mne velmi přirozený "návrat ke kořenům", otevření se sobě samé a ostatním. Velice se mi líbila celková myšlenka Biodanzy a přátelská až intimní atmosféra. Seminář Biodanzy bych velmi doporučila, neboť je to velmi uvolňující, přirozené, "otevírající" a netradiční"
Pavlínaučitelka
"Hravost, radost, Biodanza mi pomohla vystoupit z hlavy a odprostit se od starostí, zažila jsem uvolnění a blízkost s lidmi - uvědomila jsem si hodně o sobě - své zábrany, touhy, obavy”
Petrabankovní úřednice

Lekce jsou vhodné pro:

 • Úplné začátečníky i pokročilé.
 • Ženy i muže. Ano, opravdu může přijít i muž ;-) Ve světě je to zcela běžné!
 • Nemusíš mít ŽÁDNÉ taneční zkušenosti nebo dovednosti. Biodanza NENÍ vedená choreografie ani spontánní tanec.
 • Kohokoliv, kdo se rád hýbe a je otevřený novým impulsům a zážitkům.

Lekce Biodanzy vede Aneta Končulová

 • Anetinou vášní je tančit životem. Je lektorkou a zakladatelkou systému Biodanza v Čechách, vede prožitkové semináře osobního rozvoje od roku 2011.
 • Baví ji odemykat lidský potenciál, znovuobjevovat naše přirozené spojení se sebou i s druhými a hledat cesty, jak být zcela obyčejně šťastná a spokojená v každodenním životě. 
 • V jejích lekcích se odráží její vášeň pro život, oheň a inspirující energie, ale i ohromná laskavost a empatie.
 • V roce 2019 spoluzaložila první českou Biodanza školu, která nabízí komplexní výcvik pro budoucí lektory Biodanzy.  Pravidelně pořádá letní Biodanza festival a vede pravidelné lekce Biodanzy na Berounsku. 


Praktické informace: 

Pravidelné týdenní lekce momentálně neprobíhají. Nechte mi svůj kontakt a ozvu se vám, až lekce znovu otevřu.


Dopřej si tento jedinečný zážitek a zažij konečně Biodanzu naživo! 

Dej sebe a svůj život na první místo.