Antonio Sarpe

14.-16. července 2017

 

"Identita, Eros a rozdílnost"

víkendový seminář Biodanzy

Přihlásit se

Téma víkendu: IDENTITA, EROS a DIVERZITA

Lidská identita je tajemství, které se projevuje ve vztahu každého člověka ke světu kolem něho.
 
Biodanza zintenzivňuje toto objevování tím, že propaguje hlubší integraci každého z nás sám se sebou, jeden s druhým a s vesmírem jako celkem. Také pomáhá vytvářením obohacujícího prostředí
 
Eros je řecké jméno pro lásku, pocit, který se táhne naší celou existencí a vede nás na cestě sebeobjevování, žití, milování a učení. 
 
Rozdílnost nás zve k otevírání se způsobům sebevyjádření naší identity a způsobu života. 
 
 
 Zkoumání sebe sama má více dimenzí: 
 
- biologickou (genetický potenciál)
- historickou (vztah se socio-kulturním prostředím)
- ontologickou (odhalení tajemství, které obývá každou bytost) 
 
Jsme nekonečný projekt, nedokončené umělecké dílo.

 

Co mohu udělat, abych mohl plně vyjádřit, kdo jsem?

Co je ta cesta?

Kde naleznu odpovědi? 

 
V Biodanze jsou odpovědi v tanci, ve vivencii, v setkání, v umění žití. 
Měli bychom tančit navzdory bolesti, strádání a nedostatku lásky. 
Tanec vytváří pole přeměny, energii,  blízko tomu neobvyklému a zázračnému. 
 

Co získáte?

Víkendový seminář Biodanzy je určen všem, kteří touží po tom, více poznat sami sebe, více se radovat ze svého každodenního života a být doopravdy sami sebou. Tento seminář bude obzvláště obohacující, protože bude residenční, což vždy vede k hlubšímu propojení, vhledům, přátelstvím atd. 

 • Prohloubení vaší praxe

  Pokud již navštěvujete Biodanzu pravidelně, víkendový seminář je skvělá přiležitost více se ponořit do hloubky. Navíc nemusíte nikam odjíždět po skončení vivencií, což znamená více prostoru na integraci prožítků v příjemné atmosféře skupiny.
 • Čas pro sebe

  Budete celý víkend v dobré společnosti, se skvělým lektorem a v příjemném prostředí. Dopřejete si nádherný prázdninový víkend pro osvěžení těla i ducha. Uděláte něco pro sebe, pro dobití svých baterek.
 • Přátelství

  Na těchto víkendech se vždy prohlubují přátelské vazby mezi účastníky. Vzniká nádherná rodinná atmosféra, která je velmi vyživující pro všechny zúčastněné.
 • Vedení a inspiraci od skvělého zahraničního lektora

  Antonio má 28 let zkušeností s vedením Biodanzy, navíc pochází přímo z latinské ameriky stejně jako samotná Biodanza. Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost, budete v dobrých rukách! :-)

Kdo je Antonio Sarpe? 

Facilitator systému Biodanza SP 85/15 SRT®

Pedagogický ředitel Biodanza škol v Portugalsku (Lisabon a Porto) 

Klinický psycholog CRP-RJ 14106

Antonio Sarpe je Brazilec narozený v Rio de Janeiru. V mládí se zajímal o sporty, hudbu, tanec, divadlo a terapie tělem. S Biodanzou se poprvé dostal do kontaktu v roce 1980, kdy začal navštěvovat pravidelné týdenní lekce. Absolvoval školu pro učitele Biodanzy v Rio de Janeiru v roce 1984. 

V roce 1990 začal spolupracovat ze školou v Riu, vedenou Marií Adelou Cremonovou, nejprve byl členem týmu a pak se stal i ředitelem školy.  

Založil radu facilitátorů Biodanzy v Riu, která organizovala specializované kurzy a podporovala metodologické vylepšování a touhu po kontinuálním vzdělávání. 

V roce 1998 poprvé přijel do Evropy do německé školy a na Evropský kongres Biodanzy ve Švýcarsku. Od té doby začal v Evropě pracovat pravidelně, stejně jako v dalších školách Biodanzy po světě. Zejména ho to od roku 2002 táhlo do Portugalska, kde spolupracoval na několika projektech. 

V roce 2004 mu Rolando Toro udělil povolení založit školu Biodanzy v Portu na severu Portugalska. V roce 2008 se navíc stal ředitel i lisabonské školy. Rozhodl se přestěhovat do Portugalska a plně se věnovat vedení školy a šíření Biodanzy v zemi. 

Současné aktivity:

Antonio je koordinátorem Biodanza výzkumného centra pro cvičení a hudbu, které je součástí Mezinárodní biocentrické organizace (IBF). Je také ředitel portugalských škol v Lisabonu a Portu.

Velmi se věnuje projektu s názvem "Kontinuální vzdělávání pro facilitátory Biodanzy", kde zužitkovává své 28 leté zkušenosti s vedením Biodanzy. Organizuje program tzv. "Progresivní radicalizace", který vytvořil před 15 lety v Riu a od té doby ho šíří mezi lektory Biodanzy  v Portugalsku, Holandsku, Rakousku, Španělsku, Německu, Francii, Brazílii, Venezuele a v Izraeli. 

Biodanza specializace: 

Projekt Minotaur, Strom touhy, Identity a čtyři elementy, Biodanza ve vodě, Záchrana hlubokého mužství a ženství, Biocentrické vzdělávání, Biodanza v organizacích

Akademická kvalifikace:

Klinický psycholog se specializací na bioenergetickou terapii, Reichovu terapii, systemickou rodinou terapii, lékařská a psychosomatická psychologie.  

 

Reference

Díky Antonio za sdílení toho skvělého daru - daru svobody....nastal pro mě čas připustit si svou touhu letět výše v každodenním životě. Podpořil si mě dobívat mou svobodu více a více.

Ingrid Walkers

Obrovská vděčnost za tento skvělý kurz! Cítím se obnovená a osvěžená pro výzvy života.

Lois Doria

Vzácná práce, Antonio! Tolik vnímavosti a lásky, která nám dovolila být v ochranném prostoru rozvoje mezi kolegy. Díky za to, že jsi se o nás postaral s takovým mistrovstvím, láskou a krásou.

Raquel Bontempo

Praktické informace

 • Termín: 14.-16. července 2017 (příjezd pátek 17:30, odjezd neděle 16:00) 
 • Místo: Kubasova chalupa (www.kubasovachalupa.cz), Sudislav nad Orlicí, Orlické hory
 • Cena lektorné:  3.500,-Kč při přihlášení a platbě do 1.6.2017  poté je cena 3.900,- Kč (platí se předem na účet) 
 • Cena ubytování a strava: 1.250,- Kč (platí se v hotovosti na místě, doklady vám vystaví majitel chalupy a paní kuchařka)
 • Seminář proběhne ve španělštině a bude překládán do češtiny
 • Pozn: nabízíme kvalitní vegetariánskou stravu, ubytování na vícelůžkových pokojích, společné sociální zařízení. Pá-ne, začínáme v pátek večeří a končíme v neděli obědem. Automaticky s vámi počítáme i na ubytování a stravu. V případě speciální diety, nám dejte vědět dopředu. 
Chci se přihlásit!