Jak to všechno začalo…

Stála jsem v tanečním sále v Anglii obklopená „cizími“ lidmi. Psal se rok 2008. Po tvářích mi tekly slzy dojetí a radosti. Vzduch byl cítit láskou. Dotek jemný a něžný jako letní vánek sytil mé dlaně. Líbezná hudba probouzela mé srdce. Cítila jsem propojení a napojení. Otevřela jsem oči a rozhlédla se po místnosti. Něco důležitého se právě stalo. Nevěděla jsem, co přesně to bylo, ale ten vnitřní pocit byl neuvěřitelně krásný.

Pohlédla jsem do očí lidem kolem mě a a cítila jsem nekonečnou lásku. Ke všem lidem v místnosti, ke všem lidem na světě, lásku k životu, vděčnost za život….  cítila jsem tak moc, že jsem ani nevěděla, co mám s tím pocitem dělat? 🙂 Kolik lásky vůbec unesu? Je toto možné? Vždyť ty lidi vůbec neznám. Všichni jsou tu tak o 20 let starší než já, nikdy jsem je neviděla! Proč najednou cítím tolik něhy, lásky a život tak nějak dává smysl? Co mi to tady udělali? Co je to ta „biodanza“? … Ne, můj mozek to opravdu nechápal, ale mé srdce mi jasně dávalo signál, že je to „správně“. 

A pak mě napadla důležitá myšlenka – „Co by se asi stalo, kdyby tento pocit všeobjímající lásky k lidem a k životu zažil alespoň na malý okamžik každý z nás? Jaký by byl svět? …“ 

A tento pocit a tato myšlenka byly mým motorem posledních 15 let. 

Proto jsem nejprve začala v Čechách organizovat workshopy Biodanzy se zahraničními lektory. 

Proto jsem vždy jednou za měsíc po dobu 3 let sbalila svůj kufřík a odjížděla na víkendový modul Biodanza školy v Anglii a dokončila jsem celý Biodanza výcvik. 

Proto jsem začala vést pravidelné lekce Biodanzy v Praze, i když o této metodě tady ještě nikdo neslyšel. 

Proto jsem začínala znovu a znovu i když jsem doma plakala, protože jsem měla dojem, že se mi nedaří předat esenci Biodanzy, nemám dost sil na všechen ten marketing a nikdo mi nerozumí. 

Proto jsem usilovně navazovala a podporovala spolupráci s kolegyní Markétou, s kterou jsme měly snad jen jednu společnou věc (Biodanzu) a milion rozdílů. I tak se nám podařilo připravit a úspěšně rozjet celý projekt Biodanza školy, který právě dokončuje 30 studentů. A od září začínáme znovu! 

Proto i teď znovu začínám vést své týdenní lekce, i když nám spadla jurta a Biodanzu stále moc lidí na Berounsku nezná. A opět mě místy dohání frustrace a nechce se mi začínát znovu od nuly, ale nemohu jinak.

To všechno se děje díky transformační síle lidského doteku a setkání. 

Stále věřím, že to má smysl… vlastně tomu v dnešní době věřím, čím dál tím víc. 
Přála bych nám všem, abychom cítili více lásky a radosti, abychom naplnili svou touhu někam patřit, milovat a být milován. Abychom obnovili svou důvěru v život a lidi. Abychom mohli cítit v hlouby svého srdce i těla hlubokou vděčnost za dar života. 

Protože to je naše pravá esence. Nepřišli jsme sem, abychom chodili do práce, která nás nebaví, utráceli peníze za věci, které nepotřebujeme, abychom ohromili lidi, na kterých nám vlastně ani nezáleží. 

Jsme tu, abychom rozvíjeli svou schopnost milovat.

Abychom rozzářili naše vnitřní světlo. Abychom společně ruku v ruce dělali tento svět lepší pro naše děti. 

Jsme tu, abychom se naučili být SPOLU!

Aneta Končulová 

PS: Pokud to chceš zažít taky, srdečně tě zvu na Biodanza kongres 1.-2. dubna v Praze. Pokud to chceš nejen zažít, ale i začleňovat do svého života, tanči pravidelně 2 hod každý týden. Více informací o mých pravidelných lekcích Biodanzy je ZDE >>>

Aneta Končulová
Mou vášní je odemykání lidského potenciálu s pomocí systému Biodanza© Můj příběh si přečtěte zde >>
Biodanza© je celostní systém lidské integrace. Propojuje hudbu, pohyb, emoce a skupinovou dynamiku v účinný mix, který rozvíjí náš potenciál a vnáší do života více radosti a lásky.
Přináším tanec i do vašich domovů. Pravidelně pro vás tvořím online prožitkové taneční lekce na doma - tzv. Domidanzu - Omrkněte můj online taneční klub ZDE >>
Komentáře