Budeme si o milování pouze povídat aneb co je to ta BIODANZA?

Vysvětlit, co je biodanza, je jako snažit se popsat, co je to milování. Dokud to nezažijete na vlastní kůži, je těžké si představit, jak mnohovrstevné, hluboké a radostné to může být.

Přesto to zkusím a nechám na vás, zda budete chtít převést teorii do praxe 😉

Co je tedy biodanza? 

Rolando ToroBiodanza je celostní systém lidské integrace a organické obnovy založený na prožitku intenzivního tady a teď – tzv. vivencie.  Vznikl v 60.letech v latinské Americe, jeho tvůrcem je profesor Rolando Toro.

Co je to ta “organická obnova”? 

Lekce biodanzy působí hluboko do našich buněčných tkání. Dnes je již vědecky dokázáno, že naše DNA se měni a vyvíjí v průběhu života. Našim potomkům tedy nepředáváme pouze biologickou informaci, ale zejména naši životní zkušenost. Biodanza má schopnost tuto informaci zásadně měnit a upravit. Jejím cílem je organická sebe-regulace, která aktivuje buněčnou obnovu a celkovou regulaci biologických funkčních procesů.

Je to srozumitelnější? Tak pojďme o kousek dále:

Biodanza propojuje pohyb, hudbu, emoce a skupinovou dynamiku v účinný mix, který rozvíjí náš potenciál, a tím rozsvěcuje naše životy.

Jak biodanza rozvíjí náš potenciál? 

Biodanza® nás jemně a láskyplně vrací blíže ke spojení sama se sebou, jeden s druhým a se světem kolem nás. V průběhu lekce biodanzy dochází ke stimulaci tzv. linií rozvoje našeho lidského potenciálu. Tyto linie se nazývají:

  • vitalita
  • kreativita
  • pocitovost
  • sexualita
  • transcendence

BIO znamená život!

Do středu naší pozornosti staví biodanza Život jako takový.  Díky Biodanze® můžeme opět být samIMG_1970i sebou, vnímat svou sílu i jemnost, probouzet vitalitu a sexualitu.  Biodanza® nabízí prožitek zvýšené citlivosti, smyslnosti a tvořivosti. Budete se cítit plni Života a stanete se mistry v umění lidského setkávání se.


Znovu se naučme cítit a vnímat!

Důležitým cílem systému Biodanza je rozvoj pocitovosti. Souvisí s tím, jak jsme schopni navazovat a udržovat vztahy. V dnešní době má bohužel mnoho lidí lepší vztah se svým mobilním telefonem než se sousedem či kolegou v práci a více se stará o své auto než o vlastního partnera. O to více je třeba, aby se naše společnost navracela k podstatě – vztahu k sobě samému, jeden k druhému a ke světu kolem nás.

Jak probíhá lekce (= tzv. vivencie): 

Začínáme krátkým sdílením v kruhu. Pak necháme slova odejít, abychom mohli lépe cítit a vnímat sebe a své tělo. Následuje série 15-20ti různých cvičení, tanců a pohybů za doprovodu hudby. Každé cvičení má svůj cíl a vazbu k našemu běžnému životu. Hudba je v Biodanze® vybírána velmi pečlivě. Na základě vědeckých studií používáme pouze skladby, které stimulují náš nervový systém žádaným směrem v kombinaci s konkrétním pohybem či tancem.  Výběr žánrů hudby je velmi široký – od jazzu, latinskoamerické hudby přes klasiku až třeba po Beatles. Každá lekce je jiná a velmi jedinečná. První část je většinou více stimulační a druhá pomalejší a prohlubující.

Tak jak vám to zní? :-)

Jak jsem říkala na začátku, teoreticky si můžeme povídat dlouho, ale máte chuť si ten prožitek i dopřát? Pokud ano, mrkněte sem!

Aneta Končulová

Mou vášní je odemykání lidského potenciálu s pomocí systému Biodanza© Můj příběh si přečtěte zde >>
Biodanza© je celostní systém lidské integrace. Propojuje hudbu, pohyb, emoce a skupinovou dynamiku v účinný mix, který rozvíjí náš potenciál a vnáší do života více radosti a lásky.
Jsem autorkou praktického průvodce pro žití života podle vlastních představ - Podívejte se na ebook Tanec mého života ZDE >>

Komentáře